Mančester siti: Da li je gol-mašina u kvaru?

Mančester siti, koji je polovinom sezone imao impresivan golgeterski učinak, na sedam poslednjih mečeva postigao je samo jedan gol u prvom poluvremenu. “Građani” su u pomenutom intervalu postigli svega sedam golova.

Smanjena efikasnost, u kombinaciji sa nešto težim rasporedom kao ishod za sada ima tri poraza i jedan remi, uz samo tri pobede na poslednjih sedam utakmica, računajući sva takmičenja.

Na Etihadu je ekipa Manuela Pelegrinija pretrpela šokantan poraz od drugoligaša Vigana u četvrtfinalu FA kupa. Ista ekipa ih je prošle sezone porazila u finalu. Siti je pre ove utakmice igrao još jedno kup takmičenje. Osvojili su Liga kup, pobedivši Sanderlend, mada su prvi primili gol.

[pullquote]Na  poslednjih 7 mečeva Mančester siti je postigao 7 golova i to samo jedan u prvom poluvremenu [wpsr_sharethis][/pullquote]

U februaru su pretrpeli dva poraza – od Čelsija i od Barselone u Ligi šampiona. na tri od pet utakmica tokom tog meseca Mančester siti nije uspeo da postigne ni jedan gol.

Zahvaljujući perfektno odigranom prvom delu sezone “građani” još uvek imaju najbolju gol razliku u ligi. Međutim, nisu više najefikasniji tim, jer ih je pretekao Liverpul, koji, doduše, ima dve utakmice više.

Napadač Mančester sitija Serhio Aguero je najproduktivniji igrač u engleskoj ligi, kada je reč o postizanju golova, jer to uspeva da učini na svakih 115 minuta.

Do februara, napad tima sa Etihada je bio zaista nezaustavljim. Pobedili su Totenhem 6-0 i 1-5, slavili su 6-3 protivArsenala, 7-0 protiv Noriča, 4-1 protiv gradskog rivala, 4-o protiv Njukasla i tako dalje.

Naredni protivnik im je Barselona i moraće da odigraju jednu od svojih najboljih utakmica ako misle da eliminišu Katalonce iz Lige šampiona.