Arsenal završio učešće u Ligi šampiona

Arsenal na gostovanju nije uspeo da pobedi ekipu Bajern Minhena i nadoknadi dva gola zaostatka iz prvog meča. Revanš utakmica je završena rezultatom 1-1 i “tobdžije” sada mogu da se posvete Premijer ligi i FA kupu. Drugu godinu za redom Arsenal na Alijanc areni završava svoje učešće u Ligi šampiona.

Engleski tim je igrao solidno u odbrani, ali nisu uspeli da u prvom poluvremenu ozbiljnije zaprete Manuelu Nojer, pa se na odmor otišlo bez golova.

Bajern je poveo posle deset minuta igre u nastavku, golom Bastijana Švajnštajgera. Lukas Podolski je postigao izjednačujući gol dva minuta kasnije, ali do kraja utakmice nije više bilo golova. Nemački tim je kontrolisao igru i nije dozvolio da se ponovo poraz iz prošle sezone. U nadoknadi vremena za Bajern je možda i olako dosuđen penal posle starta Lorana Košjelnog, ali je Lukaš Fabijanski odbranio udarac Tomasa Milera sa bele tačke.